Endüstriyel Atık Su Arıtımında Nanopartiküllerin Kullanımıpdf – Yandex indir

tarafından
51
Endüstriyel Atık Su Arıtımında Nanopartiküllerin Kullanımıpdf – Yandex indir

Endüstri ve sanayi kuruluşlarının üretim prosesleri sonucu oluşan veya oluşabilecek yüksek düzeyde kirletici atıklarının arıtılması gereklidir. Endüstriyel nitelikli atık suların arıtılması amacı ile tasarlanan atık su artıma sistemleri, sektör, üretim yöntemi, atık su miktarı ve kirlilik değerleri gibi birçok kritere göre değişiklik göstermektedir. Atık su arıtma proseslerin de insan sağlığı ve çevreye etkisinin az olduğu düşünülen yeni yöntemlerin araştırılması gereklilik olmuştur. Atık su arıtma tesisleri için çevresel sürdürülebilirlik açısından en uygun yöntem nanopartiküllerin kullanımı olarak değerlendirebilir. Bunula birlikte nanopartiküllerin atık su arıtma proseslerinde uygulanması sonucu etkilerinin de araştırılması zorunluluktur.
 
Bu çalışmada endüstriyel atık su arıtma sistemlerinde nanopartikülllerin kullanımı sonucu insan ve çevre üzerindeki toksik etkileri hakkında literatür taraması yapılarak bilgiler verilmiştir.
 

Endüstriyel Atık Su Arıtımında Nanopartiküllerin Kullanımı isimli 75 sayfadan oluşan kitap ; Orkun Dalyan tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 21.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Terminal Dönem Hasta Haklarının Etik Kurallar Çerçevesinde İncelenmesi Çalışması Tanıtımı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Terminal Dönem Hasta Haklarının Etik Kurallar Çerçevesinde İncelenmesi Çalışması Tanıtımı indir, Terminal Dönem Hasta Haklarının Etik Kurallar Çerçevesinde İncelenmesi Çalışması Tanıtımı oku ve Terminal Dönem Hasta Haklarının Etik Kurallar Çerçevesinde İncelenmesi Çalışması Tanıtımı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Endüstriyel Atık Su Arıtımında Nanopartiküllerin Kullanımıpdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.