Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Perspektifinden İnsan pdf – Yandex indir

tarafından
26
Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Perspektifinden İnsan pdf – Yandex indir

Bu kitap; hangi alanda, hangi örgütsel yapıda çalışırsa çalışsın herkesin, kendi iş yaşamından izler bulabileceği bilimsel nitelikli bir eserdir. İster beyaz yakalı olarak adlandırılan CEO veya yönetici konumundaki bir profesyonel olun, ister en alt düzeyde beden gücüyle, el emeğiyle çalışan mavi yakalı bir emekçi olun kitabı okudukça kendinize ait yaşantılar bulabileceksiniz. Kitabı okuduğunuzda iş yaşamıyla, örgütsel süreçlerle ilgili bilginizi geliştirirken aynı zamanda “Ben bunu yaşamıştım. ” “Bu durumla ben de karşılaştım. ” ya da “Böyle bir durumda ben ne yapardım?” gibi değerlendirmeler yapabileceksiniz. 
Kitapta; iş yaşamında sıklıkla karşılaşılan ve örgütsel yapılarda terörize edici durum olarak adlandırılan “İş yerinde psikolojik taciz (mobbing), “İş stresi”, “Örgütsel zehirlenme (örgütsel toksisite)”, “Örgütlerde çatışma” gibi güncel konuların yanı sıra “liderlik, kişilik, motivasyon, iş doyumu, örgütsel adalet, kayırmacılık (favoritizm), nepotizm, açığa çıkarma (whistleblowing) ve iş yaşamında etik” konularına da yer verilmiştir. 
Kitap; içerdiği başlıklar bakımından endüstri ve örgüt psikolojisinin yanı sıra, yönetim bilimi, işletme, çalışma ekonomisi, insan kaynakları alanlarında ve insanla çalışan tüm profesyonelleri de kapsamaktadır. Ömrümüzün 30-40 yılını çalışarak geçirdiğimizi düşünürsek, iş yaşamında bizleri etkileyen unsurları bilmemiz ve bilinçlenmemiz son derece önemli ve gereklidir. Bu kitap akademik, bilimsel bir çalışma olmakla birlikte her düzey çalışana kaynaklık edecek şekilde kapsamlı literatür taraması yapılarak oluşturulmuş, özgün bir eserdir.
 

Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Perspektifinden İnsan isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Aydın Çivilidağ tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 15.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Nasıl Mutlu Olunur? Bilimsel Datalarla Kanıtlanan 12 Mutluluk Reçetesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Nasıl Mutlu Olunur? Bilimsel Datalarla Kanıtlanan 12 Mutluluk Reçetesi indir, Nasıl Mutlu Olunur? Bilimsel Datalarla Kanıtlanan 12 Mutluluk Reçetesi oku ve Nasıl Mutlu Olunur? Bilimsel Datalarla Kanıtlanan 12 Mutluluk Reçetesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Perspektifinden İnsan pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.