En Güzel Korkuluk Denemeler pdf – Yandex indir

tarafından
11
En Güzel Korkuluk Denemeler pdf – Yandex indir

Denemeler En “güzel” korkuluk, kuşlar için en “korkutucu” korkuluk anlamına geliyor. Yarışmada kuşları tarlada en fazla korkutacak, en korkunç korkuluk “en güzel” korkuluk olarak “birinci” seçiliyor. Korku ile güzel bir araya geliyor; hatta “en korkunç” ile “en güzel.” En korkunç olanı en güzel seçmek tuhaf değil mi? Peki, “en güzel”, yani en korkutucu korkuluk nasıl olmalı? Yarışmaya katılan bir köylü amca tanımlıyor: “İnsana benzeyecek ki, kuşlar korksun!” En güzel korkuluğun tarifi bu: İnsana en çok benzeyen korkuluk, en güzel korkuluktur. Ya da şöyle: En korkutucu korkuluk, insana en çok benzeyen korkuluktur. Sahi, insan sadece kuşlar için mi korkuluktur, yoksa o, insanlar için de mi bir korkuluğa dönüşmüştür? Evet, insanı da artık en çok insan korkutuyor. İnsan kendisine benzeyen korkuluklar yapıyor; insan insanın korkuluğu oluyor. Ve sanki insanlık tarlasının korkulukları için de yarışmalar düzenleniyor!
 

En Güzel Korkuluk Denemeler isimli 221 sayfadan oluşan kitap ; Bülent Yılmaz tarafından yazılmış ve HİPER YAYIN yayınevinin 20.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ben Bir Kelebek Sevdim pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ben Bir Kelebek Sevdim indir, Ben Bir Kelebek Sevdim oku ve Ben Bir Kelebek Sevdim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

En Güzel Korkuluk Denemeler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.