Emile ya da Çocuk Eğitimi pdf – Yandex indir

tarafından
21
Emile ya da Çocuk Eğitimi pdf – Yandex indir

Rousseau yeniden dünyaya gelmeye ve insanların doğal olarak iyi olduklarına inanıyordu.

“yeni doğan bir bebeğin tamamen masum olduğunu ve kalbinde en ufak bir leke olmadığını kabul etmeliyiz” Emile’de de bu doğallığın korunması için neler yapılması gerektiğini anlatmaktadır. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:
– çocuklar masum ve savunmasızdırlar ve ‘iyi’ doğalarının korunması için, yeteneklerini ortaya çıkarmaları ve olmak istedikleri şeyleri olmaları için özgür bırakmalıdırlar. – çocuklara sınırları iyi belirlenmiş bir özgürlük verip, az hükmetmeli, baskıcı ve aşırı korumacı olmaktan vazgeçmelidir,  “çocuklarınıza hiçbir şey emretmeyin; hatta onların üzerinde en ufak bir otoriteniz olduğunu bile hissettirmeyin. Yalnız o kendinin size ihtiyacı olduğunu ve sizin o ihtiyaçları karşılayabilecek güçte olduğunuzu bilsin…”

 
 

Emile ya da Çocuk Eğitimi isimli 654 sayfadan oluşan kitap ; Jean Jacques Rousseau tarafından yazılmış ve URZENİ yayınevinin 13.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Buda’nın Çocuğu Olursa Barışçıl Bir Dünya İçin Çocuk Yetiştirmek pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Buda’nın Çocuğu Olursa Barışçıl Bir Dünya İçin Çocuk Yetiştirmek indir, Buda’nın Çocuğu Olursa Barışçıl Bir Dünya İçin Çocuk Yetiştirmek oku ve Buda’nın Çocuğu Olursa Barışçıl Bir Dünya İçin Çocuk Yetiştirmek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Emile ya da Çocuk Eğitimi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.