El-Münkız mine’d-Dalal Hakikat Arayışı pdf – Yandex indir

tarafından
16
El-Münkız mine’d-Dalal  Hakikat Arayışı pdf – Yandex indir

İslam düşüncesinin zirve isimlerinden olan İmam Gazzâlî’nin, yüzyıllar boyunca tartışmaların odağında olmuş meşhur eseri el-Münkız mine’d-Dalâl, kendi çağındaki fikir ve inanç hareketlerini ele almasının yanı sıra şüpheciliğe dair ortaya koyduğu ve o güne kadar benzeri görülmemiş yorumuyla da İslâm düşünce tarihinin en özgün metinlerinden biridir. Kısaca el-Münkız olarak bilinen bu meşhur eser; Gazzâlî’nin, kendi düşünce dünyasındaki büyük değişimi ve gelişimi anlattığı bir tür otobiyografik metindir. Gazzâlî’nin hakikat arayışının bir çeşit günlüğü de olan bu büyük eser, erken dönemlerden itibaren hem İslâm dünyasında hem de Batı’da büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.
el-Münkız’ın bu neşri, dünyanın çeşitli kütüphanelerinde çok sayıda yazma nüshası bulunan bu değerli metnin bilinen en eski nüshası baz alınarak ve diğer nüshalarla karşılaştırılarak hazırlandı.
İslam düşüncesine yön veren bu kıymetli eser, Arapça orijinaliyle bakışımlı olarak hem bir referans kitap hem de bir ders kitabı olarak okuruna sunuluyor.
 

El-Münkız mine’d-Dalal Hakikat Arayışı isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; İmam Gazali tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 03.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İmam Maturidi'de İman Amel İlişkisi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İmam Maturidi'de İman Amel İlişkisi indir, İmam Maturidi'de İman Amel İlişkisi oku ve İmam Maturidi'de İman Amel İlişkisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

El-Münkız mine’d-Dalal Hakikat Arayışı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.