Ejder Doktoru Joan Procter pdf – Yandex indir

tarafından
22
Ejder Doktoru Joan Procter pdf – Yandex indir

Joan Procter, küçük bir kızken verdiği çay davetlerinde, en sıra dışı davetlileri ağırlardı. Bebekler ve prensesler yerine evcil kertenkeleleriyle vakit geçirmeyi severdi. En sevdiği kertenkelesini her yere götürürdü, hatta bir keresinde okula timsahıyla birlikte gitmişti!
Joan’ın sürüngenlere olan bu tutkusu, büyüdüğünde onu Doğa Tarihi Müzesi’ne ve Londra Hayvanat Bahçesi’ne kadar götürdü. Kısa süre sonra bu hayvanat bahçesinin Sürüngenler Bölümü’nün ilk kadın müdürü oldu. Herkesin ödünü koparan Komodo ejderleriyle bile yakından ilgilenen Joan, bu hayvanların sahip olduğu güzelliği herkesin anlamasını sağladı.
 
Joan Procter’ın hayatını ve eserlerini anmayı amaçlayan bu kitapta Patricia Valdez ve Felicita Sala, yaşadığı devirde dünya çapında yankı uyandıran ve ardında bıraktığı mirasla dünyanın dört bir yanındaki kadın zoologların yolunu aydınlatan bu öncü bilim insanının öyküsünü anlatıyorlar.
 

Ejder Doktoru Joan Procter isimli 36 sayfadan oluşan kitap ; Patricia Valdez tarafından yazılmış ve İTHAKİ ÇOCUK yayınevinin 01.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Ejder Doktoru Joan Procter pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.