Ehli Sünnet ve Şiada Kırk Hadis Kültürü pdf – Yandex indir

tarafından
11
Ehli Sünnet ve Şiada Kırk Hadis Kültürü pdf – Yandex indir

Hadis edebiyatında farklı sayılarda hadis içeren mecmualar ve risaleler telif edilmiştir.  Bu derlemeler içerisinde hadis edebiyatında gerek Ehli sünnet gerekse Şiî çevrelerde kırk hadisin bir araya getirildiği mecmualar ve risaleler çokça kaleme alınmıştır. Şüphesiz bu hadis derlemeleri arasında kırk sayısının öne çıkmasında kırk hadis öğrenilmesi ve öğretilmesi ile ilgili olarak Peygamberimizden nakledilen rivayetler önemli bir yer tutmaktadır.
 
Elinizdeki kitap, Şîa’nın kırk hadis geleneği konusundaki yerine dair daha önce bir çalışma-inceleme yapılmamış olması ve aynı zamanda Şîî gelenekteki kırk hadis eserlerinin içeriği ve kronolojisinin ortaya konması bakımından değer ifade etmektedir. Bu minvalde kitap gerek Şîî gelenekteki kırk hadis konusunda gerekse de Ehli sünnet geleneğiyle kıyaslamalarıyla sonraki çalışmalarda daha teferruatlı incelemelere yönelik atılmış önemli bir adım niteliğinde olup siz değerli okurlarımızın istifadesine sunulmuştur.
 

Ehli Sünnet ve Şiada Kırk Hadis Kültürü isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Enes Akhan tarafından yazılmış ve GELENEK YAYINCILIK yayınevinin 28.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam Dünyası Niçin İlerliyemiyor? pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İslam Dünyası Niçin İlerliyemiyor? indir, İslam Dünyası Niçin İlerliyemiyor? oku ve İslam Dünyası Niçin İlerliyemiyor? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ehli Sünnet ve Şiada Kırk Hadis Kültürü pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.