Eğitlence Tasarımı / Kültür Merkezlerinde Bilgi Olusumu ve Etkilesimli Egitim pdf – Yandex indir

Eğitlence Tasarımı / Kültür Merkezlerinde Bilgi Olusumu ve Etkilesimli Egitim pdf – Yandex indir

Toplumsal kültürün gelişimine katkıda bulunan en değerli niteliklerden birisi de eğitimdir. Müzeler ve akvaryumlar, okullarda verilen formel eğitimin devamı niteliğinde sayılabilecek informel eğitim sağlayan merkezlerdir. Formel eğitime göre informel eğitimin en büyük farkı, bilgi oluşumunun öğrenici tercihleriyle gerçekleşmesidir. Serbest seçim öğrenme olarak ifade edilen bu yaklaşım, kullanıcı deneyimi ekseninde eğitlence sistemlerinin değerini oluşturmaktadır. Eğitlence tasarımı eğlendirirken eğitim verilmesini kapsayan bir tasarım yöntemidir. Eğitlence kurgusu, tasarım odaklı uygulamalarla birlikte, iletişim gücü yüksek, algısal olarak özgün ve etkileşimli içeriklerin kullanılmasını kapsamaktadır. Bu kitap müze ve merkezlerde kullanılan eğitlence tasarımı yöntemlerini disiplinlerarası bir yaklaşımla ele alarak, yüksek öğreticilik sağlayan özgün bir eğitlence senaryosu tasarlanmasına yönellik ipuçları vermektedir. Çalışmada yazar tarafından gerçekleştirilmiş olan farklı tiplerde eğitlence projeleri sunulmaktadır. Bu bağlamda kitap’ta projelerin eğitlence kurgusu içindeki yeri, ürünlerin etkileşimsel özellikleri ve mekansal kullanıcı deneyimi nitelikleri açıklanmaktadır.
 

Eğitlence Tasarımı / Kültür Merkezlerinde Bilgi Olusumu ve Etkilesimli Egitim isimli 244 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve AKADEMİ TİTİZ YAYINLARI yayınevinin 06.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Küçücüğüm Çoklu Gelişim Seti 9. Ay / Seni Anlıyorum Anneciğim! pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Küçücüğüm Çoklu Gelişim Seti 9. Ay / Seni Anlıyorum Anneciğim! indir, Küçücüğüm Çoklu Gelişim Seti 9. Ay / Seni Anlıyorum Anneciğim! oku ve Küçücüğüm Çoklu Gelişim Seti 9. Ay / Seni Anlıyorum Anneciğim! pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitlence Tasarımı / Kültür Merkezlerinde Bilgi Olusumu ve Etkilesimli Egitim pdf – Yandex indir - PDF indir