Eğitimin Felsefesi Felsefenin Eğitimi pdf – Yandex indir

Eğitimin Felsefesi Felsefenin Eğitimi pdf – Yandex indir

Eğitim hem insan olmanın hem de toplumsallaşmanın önemli bir sürecidir. Eğitim sürecinin başta gelen unsurlarından biri, insandır. Eğitimle ilgili bütün düzenlemeler, tasarlanan amaçlar, kullanılan yöntemler, insanı eğitime/yetiştirme gözetilerek hazırlanmalıdır. Günümüze kadar eğitimle ile ilgili olarak pek çok şey ele alınmakla birlikte, insan felsefesi ile eğitim arasındaki ilişkiye yeterince önem verilmediği görülebilir.
Eğitimi çok yönlü, bütüncül olarak ele alabilmek için felsefeye ihtiyaç vardır. Nasıl bir eğitim sorusu, nasıl bir insan ve nasıl bir toplum sorularıyla birlikte ele alınabilir. Ülkemizde hem genel olarak eğitim felsefesi hem de felsefe eğitimi ve öğretimi konusunda üzerinde düşünmeyi ve cevaplar aramayı gerektiren önemli sorunlarla karşılaşıyoruz.
Bu kitapta eğitim felsefesinin sorunlarını irdeleyen yazılarla birlikte felsefe eğitimi ve öğretiminin sorunlarına ilişkin yazılar da yer almaktadır. Ayrıca eğitimle ile ilgili bazı kitaplar ele alınmaktadır. Eğitimle ilgili düşünen, sorular soran ve araştırmalar yapan herkese yararlı olmasını umut ediyoruz.
 

Eğitimin Felsefesi Felsefenin Eğitimi isimli 212 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Günay tarafından yazılmış ve SENTEZ YAYINLARI yayınevinin 13.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Eğitimin Felsefesi Felsefenin Eğitimi pdf – Yandex indir - PDF indir