Eğitim Üzerine / Bütün Eserleri XVII (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

tarafından
8
Eğitim Üzerine / Bütün Eserleri XVII (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

19. yüzyılın ortalarından başlamak üzere Rusya’ya yayılan “Halkçılık” hareketinin ve düşüncesinin sonucu olarak geniş kitlelerin eğitimi sorunu, aydın kesimi olduğu kadar Çarlık hükümetini de etkilemiştir. Köy okulları açılmaya, yaygınlaştırılmaya başlanmıştır. Ancak gerek okulların fiziki koşulları gerekse zorunlu derslerin içeriği, öğretmenlerin yetersizlikleri başta Tolstoy olmak üzere aydınları adım atmaya zorlamıştır. Tolstoy Avrupa seyahatlerinde incelediği eğitim konusunu, kendi yaşam deneyimleriyle birleştirerek Yasnaya Polyana’da deneysel bir okul kurar. Siyasal nedenlerle bu deneyimi sürdüremese de o dönemde eğitim üzerine yazdığı makalelerin, eski tip eğitimcilerle yaptığı tartışmaların, eğitim ve öğretim üzerine düşüncelerinin, okulundaki derslerin veriliş biçiminin etkilerini günümüz eğitim sisteminde görmek mümkündür. Tolstoy yazarlığının ötesinde neyin, nasıl, ne amaçla yapılması gerektiğini gösteren ender eğitimcilerden biridir.
 

Eğitim Üzerine / Bütün Eserleri XVII (Karton Kapak) isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Lev N. Tolstoy tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 07.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kör Kuyuda Tufan Dersim 38’in Romanı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kör Kuyuda Tufan Dersim 38’in Romanı indir, Kör Kuyuda Tufan Dersim 38’in Romanı oku ve Kör Kuyuda Tufan Dersim 38’in Romanı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitim Üzerine / Bütün Eserleri XVII (Karton Kapak) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.