Eğitim Politikaları pdf – Yandex indir

Eğitim Politikaları pdf – Yandex indir

Kökeni Eski Yunan uygarlığına dayanan politika kavramı iki ayrı anlamda kullanılmaktadır. Birincisi, “siyaset” kavramıyla belirtilebilir; ülke yönetimi anlamına gelmektedir. Bir de örgüt düzeyinde politika kavramı kullanılmaktadır ki bu kavramın karşılığı “siyasa”dır. Her örgütün bir siyasası olmak zorundadır. Eğitim politikası daha çok bu anlamla ilgilidir. Bu anlamıyla politika (siyasa), örgütün amaçlarına ulaşmak üzere uygulanacak ilkelerdir. Bir ülkenin eğitim politikasını etkileyen uluslararası ya da ulusal düzeyde farklı çevreler bulunmaktadır. Bu çevrelerin; uluslararası örgütler, iş çevreleri, askerler, din adamları, sendikalar, yerel güçler gibi aktörler olduğu söylenebilir. Ancak, eğitim bir ülkenin eğitim politikası milli bir nitelik taşır. Bu nedenle devletin bu çevrelerin tümüne eşit uzaklıkta durması ve eğitim politikalarını nesnel olarak belirlemesi ve uygulaması gerekmektedir. Bu bağlamda ülkemizde eğitim politikası konusunun bilimin ışığında ele alınması ve incelenmesi önemli bir görev olarak görülmektedir. Bu kitap geniş bir konu yelpazesiyle eğitim politikalarının bilimsel ilkeler ışığında oluşturulması sürecine katkıda bulunulması amacıyla hazırlanmıştır.
 

Eğitim Politikaları isimli 500 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve ANI YAYINCILIK yayınevinin 11.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yemeğin Psikopolitikası Neoliberal Çağda Yemek Ritüelleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yemeğin Psikopolitikası Neoliberal Çağda Yemek Ritüelleri indir, Yemeğin Psikopolitikası Neoliberal Çağda Yemek Ritüelleri oku ve Yemeğin Psikopolitikası Neoliberal Çağda Yemek Ritüelleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitim Politikaları pdf – Yandex indir - PDF indir