Eğitim Felsefesi ve Kariyer Planlaması pdf – Yandex indir

tarafından
15
Eğitim Felsefesi ve Kariyer Planlaması pdf – Yandex indir

Canlı varlıklar arasında insanın muazzam bir donanımı vardır. Bu donanımın en ayırt edici yönü ise insanın biyopsişik bir varlık olmasıdır. İnsanı diğer canlı varlıklarından ayırt eden ve onu ön plana çıkaran; akıl sahibi olması, medeniyet yaratan, bilimsel ve teknolojik ilerlemeleri sağlayan, kültürü yaratan ve düşünen bir yetiye sahip olmasıdır. Çünkü insan düşünce sayesinde sürekli kendini geliştirme çabası içerisindedir. Onun bu çabası sadece kendisiyle sınırlı olmayıp, kendisiyle beraber diğer insanları da etkilemektedir. İnsan, sosyal bir varlık olduğu için diğer insanlarla ve insan dışındaki diğer varlıklarla iletişim halindedir. İnsanın bu iletişimi sonucunda hem kendisini geliştirip değiştiren hem de kendisi dışındakilerin değişimini tetikleyen dinamikliği bünyesinde barındırmaktadır.
Bu nedenle yapılan çalışmaların temel amacında hem insanların hem de toplumların etkilendiği bilinmektedir. Çağın koşullarına göre insan; sürekli kendisini geliştiren, yenilikleri takip ederek bu çerçevede yaşadığı çağa ve geleceğe yön verebilen donanıma sahiptir. Dolayısıyla insan, dile getirilen bu amaçlar doğrultusunda eğitim argümanlarını geliştirmektedir. Çünkü bir toplumun gelişimini belirleyen önemli faktörlerin başında eğitim ve felsefe gelmektedir. Felsefe, felsefi bilgi ve eğitim felsefesi insanın en önemli özelliği olan düşünme yetilerini karşılamaktadır.
 

Eğitim Felsefesi ve Kariyer Planlaması isimli 156 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Ahmet Alkayış tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 21.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Kamu Denetimi, Değişim Süreci ve Performans Denetimi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Değişim Süreci ve Performans Denetimi indir, Değişim Süreci ve Performans Denetimi oku ve Değişim Süreci ve Performans Denetimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitim Felsefesi ve Kariyer Planlaması pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.