Edebiyatımızda Unutulanlar ve Kaybedenler 2 pdf – Yandex indir

tarafından
20
Edebiyatımızda Unutulanlar ve Kaybedenler 2 pdf – Yandex indir

Taner Ay’ın girişimi, gündeme getirdiği yazarlar kadar gündeme getiriş biçimiyle de dikkate değer. Sürükleyici bir yazı üslubuyla eleştirel bir titizlik bu makalelerde birlikte işliyor. Ay, anekdotlar, alıntılar, dedikodular, merak uyandırıcı ara başlıklarla kitabın okunurluğunu artırırken, ortaya koyduğu her bilginin kaynağını ve gerekçesini de sunuyor. İkincil kaynaklardan azade bir şekilde kurmacayla malumat aktarımı arasında bir yerde kurulan bir söylemle, ele alınan yazarları efsaneleştiren bir tavırdan çok, Ay’ın söyleminde demokratik bir hassasiyet göze çarpıyor. Alıntıların kullanış şekliyle ve ikincil literatür, birinci elden tanıklıklar, resmî belgeler gibi unsurlardan oluşan kaynakçanın sunuluş tarzıyla okura bilgileri ve iddiaları sınama fırsatı sunuluyor. Ansiklopedi maddelerinden lisansüstü tezlere kadar uzanan bir metinler külliyatı içinde başkasının sunduğu bilgiyi sorgulamadan almak, gerekli sınamaları gerçekleştirmemek, böylece yanlışı çoğaltmak yaygınlaşırken, Taner Ay’ın metinleri kaynakla nasıl ilişki kurulur, hatalar nasıl tespit edilip düzeltilir konularında da uygulamalı bir ders niteliğinde.
 

Edebiyatımızda Unutulanlar ve Kaybedenler 2 isimli 349 sayfadan oluşan kitap ; Taner Ay tarafından yazılmış ve ÖTÜKEN NEŞRİYAT yayınevinin 27.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Beyrut’tan Sevgilerle pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Beyrut’tan Sevgilerle indir, Beyrut’tan Sevgilerle oku ve Beyrut’tan Sevgilerle pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Edebiyatımızda Unutulanlar ve Kaybedenler 2 pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.