Edebiyat Dersleri Okur – Anlatı pdf – Yandex indir

tarafından
2
Edebiyat Dersleri  Okur – Anlatı pdf – Yandex indir

Okuma yazma bilmezliğin büsbütün bir erkek hastalığı olduğunu da düşünüyorum. Kadınlar genelde daha fazla okuyor, daha fazla yazıyorlar. Mektup örneğin. Karısına sürekli hiçbir şey anlamadığını ve aptal biri olduğunu söyleyen koca, tüm resmi evrakların kadınlar tarafından doldurulduğunun bilincindedir. Aynı kadın, kocasının uzak yerlerdeki akrabalarından doğum gününde aldığı hediye için bir şeyler yazarak teşekkür eder. Aynı kadın genellikle çocuklarına masallar anlatır. Ailelerde, babalardan çok annelerin ‘Dinleyin!’ deyip bir şeyler okuduğu dikkatimi çekiyor. Eski zamanlarda olduğu gibi okuma ve yazma yine sadece erkeklere öğretilmiş olsaydı, edebiyatın şimdiye kadar çoktan ölmüş olacağına inanıyorum. Tabii ki çocuğunu sürekli okuma ediminde gören cahil babanın huzursuzluğu, oğlunun kadınsı olacağı, gerçek bir erkek olmayacağı, zayıf yetişeceği korkusuyla bağıntılıdır. Oğullarını baskıcı bir eğitimden uzak tutan ve kitap okumaları için onlara izin veren, onlara sabreden ve onları babalarına karşı koruyan ve savunan hep annelerdir.
 

Edebiyat Dersleri
Okur – Anlatı isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Peter Bichsel tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 03.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şeytanla Dans pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Şeytanla Dans indir, Şeytanla Dans oku ve Şeytanla Dans pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Edebiyat Dersleri Okur – Anlatı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.