Duygular Kitabı pdf – Yandex indir

tarafından
16
Duygular Kitabı pdf – Yandex indir

Duygular insanın olduğu her yerde ve her anda davranış mekanizmasının önemli bir belirleyicisi durumundadır. Bu durum duygulara olan akademik ilgiyi artırmıştır. Ancak duyguların sebep, sonuç ve süreçlerini anlamak tek bir disiplinin araştırma sınırlarını aşmaktadır. Yirminci yüzyıl başlarından itibaren duygu araştırmaları çok boyutlu hale gelmiştir. Günümüzde farklı disiplinlerden çok sayıda araştırmacı duygular üzerinde çalışmaktadır. Bu bakımdan araştırma alanına “duygubilim” adı verilmesi önerilmektedir.
Son bir asırda duygular üzerinde yapılan araştırmalar önemli miktarda bilgi birikimi sağlamıştır. Herhangi bir diplinin bakış açısıyla yapılacak bir duygu araştırması, söz konusu bilgi birikiminden faydalanmalıdır. Duygular Kitabı, duygubilim araştırmalarında ihtiyaç duyulan devasa alanyazına açılan bir pencere olarak değerlendirilebilir. Kitap felsefe, fizyoloji, psikoloji, sosyoloji, sağlık ve örgütsel davranış gibi çeşitli disiplinlerde, duygularla ilgili kavram, kuram ve araştırmalardan elde edilen sonuçları bir araya toplamayı amaçlamıştır.
 

Duygular Kitabı isimli 190 sayfadan oluşan kitap ; Fatih Özçelik tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 21.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tam Benlik pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tam Benlik indir, Tam Benlik oku ve Tam Benlik pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Duygular Kitabı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.