Düşünüyorum pdf – Yandex indir

tarafından
4
Düşünüyorum pdf – Yandex indir

Toplumları ikiye bölen, kasıtlı veya bilmeyerek çatışma nedeni yapılan bazı düşünce ürünlerini seçip aydınlatmak istedim.
 
Türkler dünya tarihinin en müstesna ırklarından biridir. Bilinen 2200 yıllık tarihinde doğuda Pasifik kıyılarından batıda İspanya’ya kadar mağara resimleri ve yazıları (Tamga=Damga, Türkolog Kazım Mirşan’ın okuma çalışmaları…), Atatürk’ün, muhtemel Mu Kıtası ve İnka, Maya, Aztek medeniyetleri üzerindeki ilgisi boşuna değildi. Gene D. Metlock’un ‘’Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türk’sünüz.’’ Çeviri: Ö.U.Hoşafcı. (Orijinal adı: What Strange Mystery Unites the Turkish Nations, İndia, Catholicism and Mexico?) tesadüf olabilir mi?
 
Tarihi çağların geçerli saydığı; fetihler yolu ile kılıç zoru ile elde edilen topraklarda; dil, din ve kültüre baskı yapmadan, fazladan koruma ve kollama görevini üstlenerek, bunu bir devlet nizamı haline getirmiş Türklerden bazen korku, bazen saygı ve bazen da kıskançlık nedeni ile Avrupa devletleri korunma yolları, kurtulma yolları aramışlardır.
Her biri geniş kapsamlı kitaplara konu olacak seçtiklerimle okuma merakı olan gençlerin ancak “Mukayeseli Okuma’’ yolu ile asıl doğru sonuca varabileceklerini hissetmelerini sağlamaya çalıştım.
 
Bir örnek: Atatürk’ün büyüklüğünü anlamak için çağdaşı Lenin, Hitler, Musolini, Mao’yu ve de çağdaşı olmamakla beraber, askeri dehasının hep mukayese edildiği Napolyon (Yaklaşık, Atatürk’ten yüz yıl önce) ile kıyaslayın, isterseniz Gnl. Eisenhower, Gnl. Montgomery ile kıyaslayın, sonuç şaşırtıcı olduğu gibi gurur verici de olacaktır, göreceksiniz.
 

Düşünüyorum isimli 94 sayfadan oluşan kitap ; Kaya Gönençen tarafından yazılmış ve ZET AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 02.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Düşünüyorum pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.