Düşünce Denizinde Yolculuk / Arkadaşlarla Felsefe Serisi 1. Kitap pdf – Yandex indir

tarafından
7
Düşünce Denizinde Yolculuk / Arkadaşlarla Felsefe Serisi 1. Kitap pdf – Yandex indir

P4C Türkiye eğitmenleri Berna Peker, Ayşe Serap Suvaroğlu, Nihan Peker Antepe’nin kaleminden, çocukları uçsuz bucaksız düşünce denizinde harika bir yolculuğa çıkaracak bir felsefe serisi geliyor!
Yeni bir hayata yelken açan aileler ve onların meraklı, sormayı ve öğrenmeyi seven çocukları, Tertium Non Datur isimli bir gemide bir araya gelirler. Ali, Cansu, Poyraz, Can, Deniz ve Nice’nin mavi sulardaki ilk günleri hayatın içinden, hayata dair çeşitli sorular ve beyin fırtınalarıyla geçerken çok sevdikleri Macit dedeleri de onlara eşlik eder. Batı felsefesinin en önemli filozoflarından Sokrates ve Aristoteles’in çağına dek uzanan gizem dolu yolculukta kahramanlarımız; mutluluk, adalet, düşünce, özgürlük gibi felsefi kavramları tüm içtenlikleriyle irdelerler.
Felsefenin yaşamla nasıl da iç içe olduğunu duru bir anlatımla gösteren, içinde düşünce soruları ve açıklamalı bir P4C (Çocuklar İçin Felsefe) uygulaması da bulunan bu kitap; aile toplantılarında ve çeşitli topluluklarda bir araya gelen, sorgulamayı seven tüm çocuklar için…
 

Düşünce Denizinde Yolculuk / Arkadaşlarla Felsefe Serisi 1. Kitap isimli 88 sayfadan oluşan kitap ; Ayşe Serap Suvaroğlu tarafından yazılmış ve İTHAKİ ÇOCUK yayınevinin 14.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Düşünce Denizinde Yolculuk / Arkadaşlarla Felsefe Serisi 1. Kitap pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.