Dorian Gray’in Portresi / Livaneli Kitaplığı pdf – Yandex indir

tarafından
4
Dorian Gray’in Portresi / Livaneli Kitaplığı pdf – Yandex indir

Dorian Gray; etkileyici bir güzelliğe sahip genç bir adamdır. Ressam Basil Hallward, başyapıtı olarak nitelendirdiği portreyi tamamladığında, Dorian bir dilekte bulunur: “Keşke başka türlü olabilseydi! Keşke sonsuza kadar genç kalan ben, ihtiyarlayansa şu tablodaki kişi olsaydı!” Dileği gerçek olan Dorian yaşlılık, hastalık, vicdan azabı gibi yaşamın gerçeklerinden etkilenmezken, portre tüm bu gerçeklerin izlerini yansıtan bir ayna haline gelir.
İlk zamanlarda bu durumdan oldukça memnun olsa da giderek rahatsızlık duymaya başlar Dorian Gray.Portresinin kendisine yansıttığı gerçekleri yok etmeye çalışırken, tıpkı yozlaşan benliğine ayna tutan Basil Hallward’ı yok ettiği gibi, kendisini de yok edecektir.
Oscar Wilde’ın okurları insanın arzularının ve hırslarının labirentinde bir yolculuğa çıkarttığı Dorian Gray’in Portresi’ni Solmaz Kâmuran çevirisiyle, Livaneli Kitaplığı içerisinde sizlere sunuyoruz.
 

Dorian Gray’in Portresi / Livaneli Kitaplığı isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Oscar Wilde tarafından yazılmış ve İNKILAP KİTABEVİ yayınevinin 09.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Dorian Gray’in Portresi / Livaneli Kitaplığı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.