Dönüşen Dünya (Ciltli) Küresel 19. Yüzyıl Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
8
Dönüşen Dünya (Ciltli)  Küresel 19. Yüzyıl Tarihi pdf – Yandex indir

“Osterhammel 19. yüzyılın Braudel’idir.”
Jonathan Sperber, Karl Marx: A Nineteenth-Century Life kitabının yazarı.
“Osterhammel Soğuk Savaş sonrası dönemin en önemli, en etkileyici tarih çalışmalarından birine imza atmış. Haklı olarak çıktığı anda klasik hale gelen bir eser… Bu klasik kitap dünyanın her yerindeki tarihçiler ve siyasi merak taşıyan tüm dünya yurttaşları için vazgeçilmez bir kaynak.”
                                                                                        Fritz Stern, The New York Review of Books
Dönüşen Dünya. Küresel 19. Yüzyıl Tarihi anıtsal bir tarih eseri. Jürgen Osterhammel, alışılmış Batı-merkezci ve kronolojik bakışları çok aşan, okuyucuyu hem zaman ve uzam içinde, hem de farklı temalar arasında küresel bir yolculuğa, sözcüğün tam anlamıyla “devriâlem”e çıkaran bir çalışma sunuyor. “Uzun 19. Yüzyıl” boyunca dünyanın şeklini değiştiren ve etkileri günümüze dek uzanan dinamikleri, iç içe geçen karmaşık süreçleri ele alırken, 19. yüzyılın ulus-devlet kavramıyla neredeyse özdeşleştirilmesi türünden pek çok ezberi de bozuyor. Latin Amerika’dan Çin’e, “Vahşi Batı”dan Osmanlı İmparatorluğu’na, Avrupa’dan Ortadoğu’ya uçsuz bucaksız bir coğrafyada “küresel” bir bakışla dolaşan Osterhammel; insanın doğayla ilişkisinde yaşanan değişim, devrimler, endüstri devriminin dünyayı dönüştürmesi, modern şehirlerin yükselişi, yaşam standartlarındaki değişim, devlet, emek dünyası, göçler, kölecilik ve kaldırılması gibi pek çok tema etrafında dünya çapındaki yakınsamaları ve farklılaşmaları, kesişme noktalarını ve yol ayrımlarını zengin bir karşılaştırmalı perspektiften gözlerimizin önüne seriyor. Vazgeçilmez bir başvuru kaynağı.
 

Dönüşen Dünya (Ciltli)
Küresel 19. Yüzyıl Tarihi isimli 1564 sayfadan oluşan kitap ; Jürgen Osterhammel tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 21.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Avucumdaki Hasat (Hacı Bayram-ı Veli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Avucumdaki Hasat (Hacı Bayram-ı Veli) indir, Avucumdaki Hasat (Hacı Bayram-ı Veli) oku ve Avucumdaki Hasat (Hacı Bayram-ı Veli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dönüşen Dünya (Ciltli) Küresel 19. Yüzyıl Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.