Dönüş pdf – Yandex indir

tarafından
5
Dönüş pdf – Yandex indir

“Odysseus kayıp olduğu sürece Telemakhos evden ayrılamaz. Odysseus evde olmadığı müddetçe, bilinmeyen her yerdedir.”
Kayıp bir babanın, kaybedilen bir ülkenin ve bir diktatörün altında kayıp yaşamların öyküsü: Dönüş. Hisham Matar, Pulitzer ödüllü bu metninde Kaddafi rejiminin ondan aldığı babasının izini sürüyor, bir yapbozun parçalarını birleştirircesine ilerleyerek geriye bakıyor. Rejim tarafından kaçırılan babasının ardından yirmi iki yıl sonra ülkesi Libya’ya dönen Matar, bu anlatıda umudu ve umutsuzluğu, varlığı ve yokluğu, kaybı ve kaybın devamında süregiden yaşamı ele alıyor; edebiyatın ve sanatın rehberliğinde çatallı yollar takip ederek sabit olmayan bir değişkeni, geçmişi inşa ediyor. Yayımlandığında The New York Times, Washington Post, Financial Times, The Guardian gibi mecralarda büyük övgüler toplayarak Yılın Kitapları arasında anılan ve PEN/Jean Stein Kitap Ödülü’ne layık görülen Dönüş, edebiyatın ve sanatın açtığı soluklanma alanında kişisel travmayı toplumsal tarihle birleştiriyor.
“Parçalanmış bir ailenin dokunaklı ve azimli öyküsü.” – Kazuo Ishiguro, The Guardian
“Klasik olmaya aday.” – Colm Tóibín
 

Dönüş isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Hisham Matar tarafından yazılmış ve SİREN YAYINLARI yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ölümcül Gerçek pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ölümcül Gerçek indir, Ölümcül Gerçek oku ve Ölümcül Gerçek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dönüş pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.