Doğru Hisse Seçimi pdf – Yandex indir

tarafından
12
Doğru Hisse Seçimi pdf – Yandex indir

Günümüzde teknolojinin gelişimi finansal tablo analizini oldukça kolay, anlaşılır ve yaygın olarak ulaşılabilir hale getirmiştir. Diğer yandan şirketler hakkındaki bilgileri kamuya duyurulmadan önce içeriden öğrenme avantajı olan oyuncuların bu ortamda önemli bir avantajı söz konusudur. Bu koşullar, yatırımcılar arasındaki rekabet şartlarını ağırlaştırmakta ve sadece finansal tablo okuyarak, makro haber akışını takip ederek ve geleceğe dönük kısa vadeli tahminler yaparak başarılı olma şansını zamanla daha da düşürmektedir. Bu ortamda yalnızca finansal tablolara odaklanmak yerine, bir şirketin başarıya ulaşmasına etki eden faktörleri anlamak, tanımlamak ve buna göre yatırım stratejisi belirlemek; yatırımcıları rakiplerine kıyasla daha avantajlı bir pozisyona taşıyacaktır. Bu doğrultuda kitabın yazarları, yıllardır akademideki araştırmaları sırasında ve borsada yatırım yaparken elde ettikleri bilgi ve pratik tecrübeyi paylaşarak, okuyucunun şirket analiz bakış açısını geliştirmeyi hedeflemektedirler.

Bu kitapta başarılı şirketleri diğer şirketlerden ayıran özellikler geniş kapsamlı bir stratejik analiz perspektifiyle anlatıldı. İyi yönetilen bir şirketin nasıl tespit edileceği, güvenilirlik, işletmenin faaliyette bulunduğu pazarın analizi, demografinin ve teknolojik dönüşümün etkisi, ekonomik ve politik faktörler, dağıtım kanalları, tedarik zincirleri ve rakiplerin analizi gibi bir yatırımcının şirketleri çok daha iyi analiz etmesine yardım edecek bilgiler örneklerle ve bazı sektörlere özel detaylı analizlerle birlikte sunuldu.
 

Doğru Hisse Seçimi isimli 137 sayfadan oluşan kitap ; Çağlar Doğru tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 29.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yatırım Fonları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yatırım Fonları indir, Yatırım Fonları oku ve Yatırım Fonları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Doğru Hisse Seçimi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.