Diz Çökmeyen 10 Hikaye / Portre pdf – Yandex indir

tarafından
10
Diz Çökmeyen  10 Hikaye / Portre pdf – Yandex indir

Diz Çökmeyen, önemli portreleri merkeze alan on hikâyeden oluşuyor. Hepsinin temelinde, yakın ya da uzak tarihimizde etkili olmuş müslüman bir şahıs ya da önderin hayatı var. Hikâyelerin tamamında mendil, gözlük, kılıç, temren, hokka yahut çevgen topu gibi bir eşya yer alıyor. Bu yönüyle her biri, sıra dışı bir nesne anlatısı olarak okunabilecek bir özelliğe de sahip.
 
Ali Emre; akıcı ve duygu ağırlıklı bir anlatımla Mehmed Âkif, Şerife Bacı, Tarık Bin Ziyad, Mus’ab Bin Umeyr, Ömer Muhtar, Fâtıma Fihrî, Ahmed Yasin, Selahaddin Eyyubi, Zemahşerî ve Muzaffereddin Gökbörü’nün özellikle ölümlerinden önceki son anlarına yoğunlaşıyor. Tarihi hareketlendiren her hikâye, içimizde kanayarak çırpınan gümrah bir ırmağa dönüşüyor.
 

Diz Çökmeyen
10 Hikaye / Portre isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Ali Emre tarafından yazılmış ve ALAZ KİTAP yayınevinin 20.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Miras Şehir ve Unutulmuş Kitap pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Miras Şehir ve Unutulmuş Kitap indir, Miras Şehir ve Unutulmuş Kitap oku ve Miras Şehir ve Unutulmuş Kitap pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Diz Çökmeyen 10 Hikaye / Portre pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.