Dinlerde Oruç pdf – Yandex indir

tarafından
13
Dinlerde Oruç pdf – Yandex indir

Bu kitapta dinlerde oruç konusu karşılaştırmalı olarak ele alınmakta olup dört ana bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde orucun kelime ve terim anlamı ile bazı dinlerde oruç genel hatlarıyla ele alınmaktadır.

Birinci bölümde Yahudilikte oruç, orucun şartları, orucun şekli, orucun vakitleri, orucun yaşı, oruç günleri üzerinde durulmuştur. 

İkinci bölümde Hristiyanlıkta oruç, orucun şartları, orucun şekli, orucun vakitleri, orucun yaşı, oruç günleri üzerinde durulmuştur. Yine Hristiyanlık’ta oruç çeşitlerinden olan Ökaristik Oruç ve Eklesiyastik Oruç üzerinde durulmuştur.
Üçüncü bölümde İslam’da oruç, orucun şartları (Farz olmasının, Edasının, Sıhhatinin), orucun şekli, orucun vakitleri, orucun yaşı, oruç günleri üzerinde durulmuştur. 
Dördüncü bölümde ise orucun; dini, psikolojik, pedagojik, sosyal ve sağlık yönünden yararları üzerinde durulmuştur.
 
 

Dinlerde Oruç isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve İLAHİYAT KİTAP yayınevinin 10.03.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Rabbin Kim Kitabın Ne? pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Rabbin Kim Kitabın Ne? indir, Rabbin Kim Kitabın Ne? oku ve Rabbin Kim Kitabın Ne? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dinlerde Oruç pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.