Din ve Laiklik pdf – Yandex indir

tarafından
9
Din ve Laiklik pdf – Yandex indir

Türk devletinin tarihi seyrinde din büyük bir yer tutmuştur. Bunun bir büyük sesebi de, Orta Asya’dan Anadolu’ya inen Türkleri, Avrupanın hristiyan devletlerinin “haçlı seferleriyle” karşılamış olmalarıdır. Bunun altını dikkatle çiziyorum. Haçlı seferleri, müslümanlara karşı değil, müslüman Türklere karşı başlatılmıştır. Kudüs’ün Türkler tarafından yeniden fethidir haçlı seferlerini başlatan. Elbette bundan sonraki Türk tarihi de, Çanakkale’ye, hatta Başkumandanlık Meydan Muharebesine kadar haç-hilal kavgası şeklinde cereyan edecekti.

“Din ve Laiklik” kitabını merhum babasına çok samimi evlatlık duygularıyla ithaf etmiş olmasını da çok samimi evlatlık duygularıyla ithaf etmiş olması da şayanı dikkat bir noktadır. Bu kitap, bizim gençlik senelerimizde baş ucu kitabımız olduğu kadar milletin de yarasının merhemi olmuştur.
 

Din ve Laiklik isimli 343 sayfadan oluşan kitap ; Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil tarafından yazılmış ve KUBBEALTI NEŞRİYAT yayınevinin 23.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Din ve Laiklik pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.