Dijital İstihbarat ve Veri Olarak Kullanılan İnsan / Stratejik Rekabet Araştırmaları Dizisi 2 pdf – Yandex indir

Dijital İstihbarat ve Veri Olarak Kullanılan İnsan / Stratejik Rekabet Araştırmaları Dizisi 2 pdf – Yandex indir

Güçlü istihbarat demek, doğru istihbarat demektir. Her yerden veri akışına sahip olduklarını iddia eden istihbarat teşkilatları, doğru istihbaratı tespit edemiyorlarsa ellerinde sadece dedikodudan başka bir şey yok demektir.
İnternetin toplum hayatını domine etmeye başlamasıyla veri toplama yöntemi de bu alana kaymıştır çünkü insan hayatının merkezine oturan internet, hafızamızdaki bütün verileri içermektedir. Kişisel verilerimiz, banka bilgilerimiz, fotoğraflarımız, arkadaşlarımız, tanıdıklarımız, sevdiklerimiz, nefret ettiklerimiz, gelecek planlarımız, nereye gitmek istediğimiz… Bu ve bundan daha fazla bilgiyi internet ortamında saklıyoruz.
İstihbarat teşkilatları günümüzde bilgi toplamak için artık aktif operasyonlar veya saha ajanlarını kullanmamaktadır. Dijital dünyanın faydalarını görerek internet teknolojisinin zerresine kadar fayda sağlayacak şekilde dizayn edilmesini sağlamışlardır. Temelde, istihbarat teşkilatları için her birey bir veri kaynağıdır.
Veri, geleceğin gücüdür… Veriye sahip olan bütün dünyaya sahip olur…
 

Dijital İstihbarat ve Veri Olarak Kullanılan İnsan / Stratejik Rekabet Araştırmaları Dizisi 2 isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Kenan Çabuk tarafından yazılmış ve STRATEJİK REKABET yayınevinin 08.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ağ Teknolojileri ve Telekomünikasyon pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ağ Teknolojileri ve Telekomünikasyon indir, Ağ Teknolojileri ve Telekomünikasyon oku ve Ağ Teknolojileri ve Telekomünikasyon pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dijital İstihbarat ve Veri Olarak Kullanılan İnsan / Stratejik Rekabet Araştırmaları Dizisi 2 pdf – Yandex indir - PDF indir