Devlet Başa Muharrir Leşe Alt Başlık : Türk Romanında İktidar Mücadelesi (1923-1980) pdf – Yandex indir

tarafından
7
Devlet Başa Muharrir Leşe  Alt Başlık : Türk Romanında İktidar Mücadelesi (1923-1980) pdf – Yandex indir

Edebiyat ve kültür tarihi ile düşünce, toplum ve siyaset tarihi arasında yakın bir ilişki vardır. Büyük şair, yazar ve mütefekkirler; eserleri vasıtasıyla yaşadıkları dönemin sosyal ve siyasal olaylarına ışık tutarlar. Böylece hem yaşadıkları nesile ve hem de gelecekteki nesillere değişik fikir perspektifleri kazandırırlar. 1923-1980 arası dönem, Cumhuriyet’in ilanı ile başlayan; Tek Parti İktidarı, II. Dünya Savaşı, Çok Partili Siyasal Süreç, Soğuk Savaş, 68 kuşağı gençlik hareketleri, 27 Mayıs İhtilali, 12 Mart Muhtırası gibi sosyal ve siyasal oluşum, dönüşüm ve kırılmaların art arda yaşandığı dönemdir.
Toplumun bir ferdi olmalarının yanı sıra, ortalamanın üstünde entelektüel birikime ve birikimlerinin temellendirdiği dünya görüşüne sahip roman yazarları da, ait oldukları toplumun sosyal ve siyasal dönüm noktalarını kendi perspektiflerinden romanlarına yansıtmışlardır. Türk Romanında İktidar Mücadelesi (1923-1980) adlı çalışmada; Türkiye’de yaşanmış iktidar mücadelelerinin roman sanatına doğrudan ve/veya dolaylı yansımaları; siyasal kurumlar, siyasal dönemler, toplum ve birey değişkenleri de göz önüne alınarak geniş bir perspektifte incelenmiştir

 

Devlet Başa Muharrir Leşe Alt Başlık : Türk Romanında İktidar Mücadelesi (1923-1980) isimli 553 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Hüseyin Bülent Oskay tarafından yazılmış ve MAVİ GÖK YAYINLARI yayınevinin 21.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dijital Siyasi Partiler ve E-Demokrasi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Dijital Siyasi Partiler ve E-Demokrasi indir, Dijital Siyasi Partiler ve E-Demokrasi oku ve Dijital Siyasi Partiler ve E-Demokrasi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Devlet Başa Muharrir Leşe Alt Başlık : Türk Romanında İktidar Mücadelesi (1923-1980) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.