Devekuşuna Mektuplar 2 / Yaz Boz Tahtası pdf – Yandex indir

tarafından
12
Devekuşuna Mektuplar 2 / Yaz Boz Tahtası pdf – Yandex indir

Yaz Boz Tahtası Haldun Taner’in Devekuşuna Mektuplar başlıklı köşe yazılarından oluşan ikinci kitabı. 1970’li yıllarda günlük olaylar, toplumsal, siyasal, kültürel gelişmeler, değişmeler ve en önemlisi tekrarlanan sorunlar çevresindeki görüşleri ilgiyle izlenen, gazete yazarlığına bir kültürel derinlik, edebi lezzet getiren bir yazardı Haldun Taner. O günlerde Haldun Taner gibi tiryakisi olan yazarların köşe yazıları okurlarınca kesilir, biriktirilir, saklanırdı. O yüzden de bu yazılardan oluşan kitaplar büyük ilgi görürdü. Haldun Taner, Yaz Boz Tahtası’nda bir araya getirdiği, Milliyet gazetesinde yayımlanmış, güncelliğini yitirmeyen yazılarında yine eleştirel aklını, ince zekâsını, kıvrak dilini ustalıkla kullanıyor. Sağlam düşüncenin duruluğu, derinliklerdeki çelişkileri yakalayan çok yönlü bakış açısı bu kitabında da dikkati çeken bir özellik.
Haldun Taner, “yaz boz tahtası” olmaktan kurtulamayan bu ülkenin meselelerine kafa yoranların gözardı edemeyecekleri bir yazar.
 

Devekuşuna Mektuplar 2 / Yaz Boz Tahtası isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Haldun Taner tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 07.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Devekuşuna Mektuplar 2 / Yaz Boz Tahtası pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.