Descartes / Gerçeği Arayan Her Şeyden Kuşku Duymalıdır pdf – Yandex indir

tarafından
17
Descartes / Gerçeği Arayan Her Şeyden Kuşku Duymalıdır pdf – Yandex indir

İster uyanık ister uykuda olalım, bizi ikna edecek tek şey yalnızca aklımızın apaçıklığıdır.
 
René Descartes, bir düşünce gezgini olarak, hazır bulduğu hiçbir fikirle yetinmeyip, düşüncenin emin beldesine doğru adım atmaya cesaret edebilen büyük bir deha, Batı felsefesini etkileyen en büyük filozoflardan biridir. O, ortaçağ düşünce dünyasının hâkimiyetinin azalıp, modern düşüncenin gelişmeye başladığı bir dönemin şafağında durur.
Düşünüyorum öyleyse varım önermesi her şeyden önce insanın kendi varlığını kendinde temellendirebileceği bir dünyayı çağırır. Tüm düşünce içeriklerimizin, bilgilerimizin, inançlarımızın hakiki kılınması, yaşadığı dönemde Descartes’ın çabası olduğu kadar bugün modern bir yaşantı içerisinde olma ideali taşıyan her insanın da çabası olmalıdır. Bu kitap böyle bir çaba içerisinde olan bir düşüncenin, eş deyişle Descartes’ın düşüncesinin ve eğer gönüllüysek bizim de atılacağımız bu çabanın serüvenidir.
 
 

Descartes / Gerçeği Arayan Her Şeyden Kuşku Duymalıdır isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Sadık Acar tarafından yazılmış ve DESTEK YAYINLARI yayınevinin 08.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Descartes / Gerçeği Arayan Her Şeyden Kuşku Duymalıdır pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.