Deha ve Kaygı Yahudiler Dünyayı Nasıl Değiştirdiler (1847-1947) pdf – Yandex indir

tarafından
16
Deha ve Kaygı  Yahudiler Dünyayı Nasıl Değiştirdiler (1847-1947) pdf – Yandex indir

On dokuzuncu yüzyılın ortaları ile yirminci yüzyılın ortaları arasında bir avuç erkek ve kadın, dünyaya bakışımızı değiştirdi. Bunlardan kiminin adı hafızalarımıza kazındı: Marx, Freud, Proust, Einstein, Kafka. Kimiyse ortak belleğimizden silinip gitmesine rağmen gündelik hayatta önemini koruyor.
Sözgelimi Karl Landsteiner olmasaydı kan nakli veya büyük ameliyatlar yapamayacaktık.
Paul Ehrlich olmasaydı kemoterapi diye bir şey olmayacaktı. Siegfried Marcus olmasaydı içten yanmalı motorlara sahip araçlarımız olmayacaktı.
Fritz Haber olmasaydı dünya nüfusunu beslemeye yetecek gıdamız olmayacaktı. Genevieve Halévy olmasaydı Carmen olmayacaktı.
Dünyayı değiştiren bu insanların hepsi Yahudi kökenliydi. Hepsinin ortak özelliği, kalıpların dışına çıkarak düşünebilmesiydi. İşte, bu zaman zarfında bir avuç Yahudi’nin diğer insanların göremediği şeyleri nasıl görmeyi başardığı, elinizdeki kitabın konusunu teşkil ediyor.
Norman Lebrecht, 1847-1947 yılları arasında Yahudilerin dünyayı nasıl değiştirdiğini ve dünyanın da onları nasıl değiştirdiğini Deha ve Kaygı’da ayrıntılı ve son derece akıcı bir üslupla ele alıyor.
 

Deha ve Kaygı
Yahudiler Dünyayı Nasıl Değiştirdiler (1847-1947) isimli 544 sayfadan oluşan kitap ; Norman Lebrecht tarafından yazılmış ve PANAMA YAYINCILIK yayınevinin 07.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sufiyim Halk İçinde: Yunus Emre pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Sufiyim Halk İçinde: Yunus Emre indir, Sufiyim Halk İçinde: Yunus Emre oku ve Sufiyim Halk İçinde: Yunus Emre pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Deha ve Kaygı Yahudiler Dünyayı Nasıl Değiştirdiler (1847-1947) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.