Değişim Terapisi Vaka İncelemeleri Eşcinsel Hayat Tarzını Değiştirenlerin Hikayeleri pdf – Yandex indir

Değişim Terapisi Vaka İncelemeleri  Eşcinsel Hayat Tarzını Değiştirenlerin Hikayeleri pdf – Yandex indir

Eşcinsel hayat tarzını benimsemeyi denemiş fakat bundan memnun olmamış, hayat tarzını değiştirmek için başvurduğu psikoterapi sürecinden ise fayda görmüş erkeklerin gerçek yaşam öykülerini dinliyoruz.
Eşcinsel Değişim Terapisi’nin en tanınır ismi, klinik psikolog Dr. Joseph Nicolosi, bu kitapta 12 yıl boyunca 200’den fazla eşcinsel danışanla paylaştığı terapi tecrübesine ayna tutuyor. Karşılaştığı birbirinden farklı kişilikleri temsil edebilecek nitelikteki 8 danışanın hikâyesini bu kitapta bir araya getiriyor.
Bu adamlar “iki cepheli bir savaş”a girişmişler; birinci cephede kendi istenmeyen arzularının içten saldırısına karşı koymaya çalışırken ikinci cephede mücadelelerini ve değerlerini anlayamayan popüler kültürün dıştan saldırısıyla baş etmeye çalışıyorlar.
Erkeklerle erotik olmayan sağlıklı ilişki kurma çabasındaki bu adamların hikâyesini kendi ağızlarından dinliyoruz. Hayatlarındaki erkeklere duydukarı korku ve öfkeyi, hiçbir zaman anlayamadıkları babalarıyla olan gergin ilişkilerini dinliyoruz.
Nicolosi’ye göre her erkekte, kitapta hikâyesine yer verilen 8 danışanın bazı yönleri mevcut. Albert’in kırılganlığı, Charlie’nin dürüstlüğü, Dan’in öfkesi, Steve’in narsistliği, Roger’in kararsızlığı bu yönlerden bazıları.
Okuyucular Dr. Nicolosi’nin terapi tarzındaki yönlendirici vurguyu hayretle karşılayabilir. Kısmen diyalog metinlerinin editoryal açıdan sentezlenmesinden meydana gelen bir uslup bu. Öte yandan, Değişim Terapisi’nde, geleneksel “tarafsız, renksiz psikanalist” modeli bir kenara bırakılarak “belirgin, öne çıkan bir erkek mevcudiyeti” örnekleniyor. Dolayısıyla bu terapi, müdâhil bir terapist/müşfik bir provokatör gerektiriyor. Baba-oğul modeline uygun olarak terapistin, aktif meydan okuma ile şefkatli teşvik arasında bir denge kurması gerekiyor.
“—umutsuzluğa gömülmüş çok sayıda eşcinsele ümit vadediyor.”
-Prof. Charles W. Socarides
Albert Einstein Tıp Fakültesi, Klinik Psikiyatri Bölümü 
“… Dr. Nicolosi’nin kitabı, psikiyatri ve psikoloji alanında çalışanlara moral veriyor..” -Prof. Benjamin Kaufman
California Üniversitesi Tıp Fakültesi, Klinik Psikiyatri Bölümü
“… terapist ve danışanların istifade edeceği, rahat okunur, aydınlatıcı bir kitap.”
-Arno Karlen
Cinsellik ve Eşcinsellik kitabının yazarı
 
 

Değişim Terapisi Vaka İncelemeleri
Eşcinsel Hayat Tarzını Değiştirenlerin Hikayeleri isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; Joseph Nicolosi tarafından yazılmış ve KAKNÜS YAYINLARI yayınevinin 12.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mükemmeliyetçi Kişilik pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Mükemmeliyetçi Kişilik indir, Mükemmeliyetçi Kişilik oku ve Mükemmeliyetçi Kişilik pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Değişim Terapisi Vaka İncelemeleri Eşcinsel Hayat Tarzını Değiştirenlerin Hikayeleri pdf – Yandex indir - PDF indir