Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli pdf – Yandex indir

tarafından
6
Değerler Psikolojisi ve İnsan  Güzel İnsan Modeli pdf – Yandex indir

Cesaret, sadakat, affetme, paylaşma, cömertlik, alçakgönüllülük, özeleştiri, adalet ve diğerleri…

Toplumun geneli tarafından kabul edilen bu ortak kavramlar; bir anlamda, mutluluğun standartlar kümesidir.

Değerleri bir banka hesabına benzetirsek, iyi yatırımlar yapan kişinin hesabı ona kâr getirecektir. Ne kadar kâr ettiği hemen anlaşılmasa da bu, ileri yaşlarda faydasını göreceği bir birikim olacaktır. Doğaya ya da ailesine yatırım yapan kişinin, bu yatırımların kendisine geri döneceğini bilmesi gerekir.

Bugünün toplumsal yapısına baktığımızda, değerler artık cümle içinde kullanılan kelimelerden ibaret. Oysa değerleri gölgeleyerek toplumları değiştiren bütün kötülükler, ağaçlarda saklı kurtlar gibidir. Nasıl ki kurtlar ağacı içten kemirerek devirirse, sosyal yozlaşma ve kuralsızlık da toplumu böyle çürütür.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bizleri toplumun manevi dinamikleri olan değerlerin hayatımıza yeniden hakim olması için bir adım atmaya çağırıyor, değer eğitiminin insandan başlayarak topluma yayılması gerektiğini söylüyor ve bir Güzel İnsan Modeli sunuyor.
 

Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından yazılmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 24.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Değerler Psikolojisi ve İnsan Güzel İnsan Modeli pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.