Darağacına Mektuplar pdf – Yandex indir

tarafından
10
Darağacına Mektuplar pdf – Yandex indir

Kim, tek cana kıymamış devrimciler için ip talep etmişti? Hangi milletvekili, satır arasında Bizden 3 kişi yan­dı, onlardan da yansın bedduası okunan dilekçelerle İnfazlar durdurulmasın kampanyası açmış, faşizme al­kış tutmuştu? Hangi yazar, Denizler için parka giyen, gözü dönmüş psikopatlar, efsane kılığındaki haydutlar, eli, gözü kanlı mahlûklar, vatanı satan iç düşmanlar diye yazmış, darbeci komutanlara övgüler düzmüştü?
 
Bunlar gerçek yüzleriyle birer birer tarih huzuruna çağrılıyor kitapta…
– Can Dündar
Darağacına Mektuplar, Deniz Gezmiş ve arkadaşları hakkında bugüne kadar yazılan bütün kitaplardan farklı. Aslında bu kitap tarihe kalacak bir ibret belgesidir. Sosyalistlerin ve aydınların her türlü yönteme başvurarak, avukatların bütün yasal imkanları kullanarak, bazı milletvekili ve senatörlerin Mecliste mücadele ederek üç devrimci genci ipten kurtarmak için nasıl çırpındıklarını okuyacaksınız. Bu arada Türkiye’deki sağcı basının intikam çığlıklarına, acımasızlıklarına ve kayıtsızlıklarına tanık olacaksınız. Ayrıca dış basının Kızıldere katliamı ile infazların öncesinde ve sonrasında yaşanan olayları nasıl yorumladığını da kırk yıl gecikmeyle öğreneceksiniz.
 
Serpil Çelenk Güvenç, bu kitabı Halit Çelenk’in bıraktığı belgeler üzerine çalışarak yazdı. Böylece babasının vasiyetini de yerine getirmiş oldu.
– Yavuz Alogan
 

Darağacına Mektuplar isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Serpil Çelenk Güvenç tarafından yazılmış ve TEKİN YAYINEVİ yayınevinin 27.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anti-Emperyalizm ve Bağımsızlık Fikri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Anti-Emperyalizm ve Bağımsızlık Fikri indir, Anti-Emperyalizm ve Bağımsızlık Fikri oku ve Anti-Emperyalizm ve Bağımsızlık Fikri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Darağacına Mektuplar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.