Dahiler Ülkesi Finlandiya’dan Japonya’ya Eğitimde Dünya Devlerinin Başarı Sırları pdf – Yandex indir

tarafından
17
Dahiler Ülkesi  Finlandiya’dan Japonya’ya Eğitimde Dünya Devlerinin Başarı Sırları pdf – Yandex indir

Lucy Crehan, şehir merkezindeki bir okulda öğretmendir. “En iyi performans gösteren” eğitim sistemlerinden alındığı iddia edilen ancak sürekli değişen hükümet politikalarından bıkmıştı. Dünyada ilk sıralarda yer alan ülkelerin sınıflarında gerçekten
neler olup bittiğini öğrenmeye karar verdi.
 
Bu konuda daha da derine inmeye kararlı olan Lucy Finlandiya, Japonya, Singapur, Şanghay ve Kanada’da kişisel bir eğitim yolculuğuna çıktı. Okullarda öğretmenlik yapıp kendini onların çok farklı kültürlerine kaptırdı. Okul hayatıyla ilgili çizelgelerde
ve grafiklerde yer almayan şaşırtıcı gerçekleri keşfetti.
 
Dâhiler Ülkesi, Crehan’ın dünya çapındaki yolculuğunu belgeliyor, deneyimlerini politika, tarih, psikoloji ve kültür araştırmalarıyla bir araya getirerek bu ülkelerden neler öğrenebileceğimize dair kapsamlı yeni bilgiler sunuyor.
 
Bu ülkeler yüksek puanlara nasıl ulaşıyor? Başkaları onlardan ne öğrenebilir? Ve bu başarının bedeli nedir?
 
“Crehan’dan üstün bir eser… Diğer ülkelerin nasıl öğrendiklerinden çıkarılacak çok şey olduğu fikrinin güçlü bir savunması.”
—Economist
 
“Dikkat çekici ve orijinal bir kitap… Mutlaka okunmalı.”
—Dylan Wiliam

 
 

Dahiler Ülkesi
Finlandiya’dan Japonya’ya Eğitimde Dünya Devlerinin Başarı Sırları isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Lucy Crehan tarafından yazılmış ve EPSİLON YAYINEVİ yayınevinin 06.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Okul Öncesi İçin Sanat Etkinlikleri (Din Eğitimi Müfredatı Uyumlu) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Okul Öncesi İçin Sanat Etkinlikleri (Din Eğitimi Müfredatı Uyumlu) indir, Okul Öncesi İçin Sanat Etkinlikleri (Din Eğitimi Müfredatı Uyumlu) oku ve Okul Öncesi İçin Sanat Etkinlikleri (Din Eğitimi Müfredatı Uyumlu) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dahiler Ülkesi Finlandiya’dan Japonya’ya Eğitimde Dünya Devlerinin Başarı Sırları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.