Çorağın Çocukları pdf – Yandex indir

Çorağın Çocukları pdf – Yandex indir

O tüm güzelliklerin farkındaydı… Deniz kıyısındaki çakıl taşının, püren kokulu bir yayla çocuğunun, yıldızlı bir gecenin; farkındaydı… Dağların koynunu yurt tutan göçerlerin… Yörük obalarının konakladığı kıl çadırların, çoban ateşlerinin, ardıç kokulu bir yayla evinin; farkındaydı. Beşikteki ninninin… Çözgüdeki sırların… Toroslarda direnen asırlık sedir ağaçlarının, boy veren ardıç gölgelerinin farkındaydı… Masmavi suların, masmavi suların derinliklerinde sonsuz uykulara dalmış, amforaların… Likyalı, Selçuklulu, Romalı, Amurlu bir çakıl taşının; farkında. Kalenin duvarlarına çarpan Akdenizli suların, Akdenizli yıldızların, Akdenizli bulutların, Akdenizli kayıkların, Akdenizli kayıkçıların, Akdenizli şiirlerin, Akdenizli şarkıların,  Akdenizli aşkların, sevdaların… Farkındaydı!
 

Çorağın Çocukları isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Gülden Mahmud tarafından yazılmış ve BAYGENÇ YAYINLARI yayınevinin 04.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Babasının Kızı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Babasının Kızı indir, Babasının Kızı oku ve Babasının Kızı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çorağın Çocukları pdf – Yandex indir - PDF indir