Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri pdf – Yandex indir

Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri pdf – Yandex indir

Türkülerin müziksel ve ritmik yapılarının her yörede birbirinden farklı karakteristik özellikleriyle oldukça zengin olduğu bilinmektedir. Bu çalışmada farklı makamsal özelliklere sahip altı (6) adet türkü, geleneksel icralarda mevcut ezgi yapılarına sadık kalınarak, ağırlıklı olarak “üçlü armoni” yaklaşımıyla birlikte “dörtlü armoni” yaklaşımını da kapsayan karma armonileme yaklaşımıyla çoksesli korolar için düzenlenmiştir.
 
Bu çalışma, Müzik Eğitimi alanında Müziksel İşitme, Okuma ve Yazma, Ses Eğitimi ve Armoni/Çokseslendirme dersleriyle kazanımlar açısından ilişkili olduğu bilinen Koro/Orkestra/Çalgı Toplulukları gibi derslerde Türk halk müziği eserlerinden yararlanılmasının önemli olduğu düşünülerek, ayrıca amatör/özengen koroların repertuarlarına da Türk halk müziği düzenlemeleri türünde naçizane katkı sağlamak amacıyla  hazırlanmıştır. İlgililere yararlı olması umuduyla…
 
Dr. Mehmet Erhan YİĞİTER
 

Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri isimli 39 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Erhan Yiğiter tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 13.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dindarlığın Siyaseti İslami Uyanış ve Feminist Özne pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Dindarlığın Siyaseti İslami Uyanış ve Feminist Özne indir, Dindarlığın Siyaseti İslami Uyanış ve Feminist Özne oku ve Dindarlığın Siyaseti İslami Uyanış ve Feminist Özne pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çoksesli Korolar İçin Türkü Düzenlemeleri pdf – Yandex indir - PDF indir