Çocuklar İçin Korku ve Kaygıyla Başetme Teknikleri pdf – Yandex indir

tarafından
59
Çocuklar İçin Korku ve Kaygıyla Başetme Teknikleri pdf – Yandex indir

Kaygı bozukluğu ve korkular, çocukluk çağında görülen ruhsal bozukluklar içinde birinci sırada yer almaktadır. Kaygı bozukluğu ve özgül fobi, erken dönemde tedavi edilmezse ileride depresyon gibi daha ciddi ruhsal sorunlara yol açabilmektedir.

Bu kitap; çocuklara, yaşadıkları ama anlayamadıkları kaygı ve korku hakkında farkındalık ve içgörü kazandırmayı, kaygı ve korku karşısında nasıl sakinleşeceklerini, bu gibi durumlarla nasıl baş edeceklerini göstermeyi, kaygı ve korkuya yönelik özgüvenlerini, özyeterliliklerini nasıl güçlendirecekleri konusunda çocukları geliştirmeyi amaçlamaktadır.
Bu kitap, bu amaçlarını eğlenceli, etkili, bilimsel ve pratik terapi uygulamalarıyla gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Uygulamalar kronolojik bir yapı izlemektedir, tekniklerin sırasıyla uygulanması daha etkili ve verimli olacaktır. Uygulamalar bir uzman gözetiminde ya da bir aile üyesi tarafından rahatlıkla uygulanabilir düzeydedir.
Bazen bir çocuk için fazlasıyla kaygılı ve korkulu olabilecek bu dünyada, biz yetişkinler olarak çocuklara, bu dünyayı daha çok sevmeleri, daha mutlu olmaları, kendilerine daha fazla güvenmeleri için daha çok fırsat vermeliyiz.
Umarım bu kitap, çocukların yoğun kaygı ve korkularını azaltıp dünyayı özgürce, merakla ve cesaretle keşfetmelerine yardımcı olur.
 

Çocuklar İçin Korku ve Kaygıyla Başetme Teknikleri isimli 86 sayfadan oluşan kitap ; Uğur Biçer tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 12.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Bakışta Psikoloji pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bir Bakışta Psikoloji indir, Bir Bakışta Psikoloji oku ve Bir Bakışta Psikoloji pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çocuklar İçin Korku ve Kaygıyla Başetme Teknikleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.