Cinsiyeti Terk Etme pdf – Yandex indir

tarafından
5
Cinsiyeti Terk Etme pdf – Yandex indir

çinde bulunduğumuz çağ öncekilere hiç benzemiyor, çünkü çocuklarımız, medya güdümlü bir dünyada yetiştirilen ilk nesil. Bu da hiç olmadığı kadar çok dış baskıyla karşılaştıkları anlamına geliyor. Çocuk büyütmek bugün Nobel Ödülü kazanmaktan daha zor ve daha kıymetli.
 
Çocuklarımız yol gösterme konusunda popüler kültüre güveniyorlar. Youtube videoları, filmler, oyunlar, WhatsApp grupları ve diğer kaynaklardan pompalanan sürekli bir mesaj yağmuruna maruz kalıyorlar. Bu mesajlardan her biri onlara kim olmaları, nasıl davranmaları, nasıl giyinmeleri, hangi müziği sevmeleri, kaç kilo olmaları gerektiğini söylüyor. “Cinsel kimlik karmaşası” veya “cinsiyetsizlik” gibi önemli bir psikososyal kaos giderek yaygınlaşıyor.
 
Davranış ve sosyal bilimci Dr. Şöhret Karaduman, her evin, her ailenin, her bireyin kapısını çalan sorunların arka planını anlamamızı ve önlem almamızı sağlayacak önerilerini paylaşıyor. Okuyacağınız her sayfa farkındalığınızı güçlendirecek bir anahtar olacak.
 
Çocuklarımızın psikolojik olgunluğunu sağlamak
Medyayı sağlıklı ve bilinçli kullanmayı öğrenmek
Akran etkisi ve sosyal bulaşıcılık karşısında yapılabilecekler

Çocuğunuza rol model olmak
Fazla ilgi ve kolaylığın bedelleri
Limit koymak ve uygun sınırlar oluşturmak
Sağlıklı cinsel kimlikli çocuklar yetiştirmek
Çocukluktan yetişkinliğe geçişi kolaylaştırmak
Z kuşağı ve Alfa kuşağına özgü tavsiyeler
 

Cinsiyeti Terk Etme isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Şöhret Karaduman tarafından yazılmış ve HAYY KİTAP yayınevinin 06.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Cinsiyeti Terk Etme pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.