Çingeneler (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
5
Çingeneler (Ciltli) pdf – Yandex indir

“Osman Cemal’in Çingeneler’i muhakkak bir şaheserdir. Osman Cemal şimdiden sonra bir tek yazı yazmasa Türk edebiyatına kazandırdığı bu şaheserle gene mahzun ve gene yarı meçhul aramızda dolaşsa, bu, hiçbir zaman değeri birdenbire, bir çığlık halinde meydana çıkarmayı unutmayan edebiyat denilen şey ona bu şaheserinin layık olduğu mevkii vermekte gecikmeyecektir. Okudukça şaşırıyorum. Sayfaları çevirdikçe içim hüzün, sevinç ile dolu karmakarışık bir âleme giriyor. Gâvur Etem kitaptan fırlıyor, karşımda Apukur Çorbacı’nın kim olduğunu izah ediyor. Akman Ağa’yı arabasını sürerken, yaz yağmurlarını, çadırı, böğürtlen dolu sepeti, ayaklarını köpekler dalamış tirşe gözlü Gülizar’ı, Büyükdere köylerine giden musiki ve avantür delisi delikanlıyı, yılanları, Nazlı’yı görüyorum, duyuyorum…” Sait Faik Çingeneler, Osman Cemal Kaygılı’nın tefrikada kullandığı fotoğraflarla birlikte ilk defa bu baskıda okurla buluşuyor.
 

Çingeneler (Ciltli) isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Osman Cemal Kaygılı tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 14.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Doktor Strange / Yemin pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Doktor Strange / Yemin indir, Doktor Strange / Yemin oku ve Doktor Strange / Yemin pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çingeneler (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.