Çeyrek Asır Sonra 28 Şubat: Aktörler Üzerinden Bir Okuma pdf – Yandex indir

tarafından
6
Çeyrek Asır Sonra 28 Şubat: Aktörler Üzerinden Bir Okuma pdf – Yandex indir

Günümüzde yoğunlaşan siyasal kutuplaşmanın araçlarından biri de 28 Şubat’tır. Kutuplaşmanın kültür kampları üzerinden devam etmesi 28 Şubat’a karşı soğukkanlı bir değerlendirme yapılmasının önüne geçmektedir. Üzerinden çeyrek asır geçmesine karşın bu sürecin sonuçları, kazananları, kaybedenleri ve failleri üzerine tarafgir olmayan çalışma sayısı yok denecek kadar azdır. Var olan çalışmalar da tüm bu süreci TSK ve RP arasına sıkıştırmaktadır. Dolayısıyla sürecin diğer partilerinin bu dönemdeki tutumları, tutumlarının yerel ve küresel konjonktürden kaynaklı nedenleri ile 28 Şubat dönemindeki tutumlarının kendileri açısından politik çıktıları gözden kaçmaktadır.
İşte bu çalışma, sürecin birer aktörü olan ANAP, CHP, DSP, DYP, MHP, RP ve TSK üzerinden ve tüm bu aktörlerin birbirleriyle olan ilişkilerine dayanarak Türk siyasal hayatı literatürüne soğukkanlı, analitik ve tarafsız bir katkı sunmayı amaçlamaktadır. Bu çalışma, aynı zamanda, günümüzdeki kutuplaşmanın anlaşılması için aktörler üzerinden bir değerlendirme sunmaktadır.
 
CHP / Emrah Aslan • ANAP / İnanç Özekmekçi ve Kübra Ünal • MHP / Onur Alp Yılmaz  • DSP / Emrah Konuralp ve Onur Alp Yılmaz • TSK / Yunus Barış Ertürk • DYP / Ödül Celep • RP / Selçuk Gürçam
 

Çeyrek Asır Sonra 28 Şubat: Aktörler Üzerinden Bir Okuma isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve NİKA YAYINEVİ yayınevinin 11.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hibrit Savaş Ve İstihbarat pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hibrit Savaş Ve İstihbarat indir, Hibrit Savaş Ve İstihbarat oku ve Hibrit Savaş Ve İstihbarat pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çeyrek Asır Sonra 28 Şubat: Aktörler Üzerinden Bir Okuma pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.