Cehennemlik (Cep Boy) (2 Cilt) (Tam Metin) pdf – Yandex indir

tarafından
7
Cehennemlik (Cep Boy) (2 Cilt) (Tam Metin) pdf – Yandex indir

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Cehennemlik adlı bu eseri, 1919’da tefrika edilmeye başlanmış,  1924 yılında da kitap olarak basılmıştır. Cehennemlik, iki akraba ailenin halayık, odalık ve hizmetkârlarıyla birlikte yaşadıkları hayli kalabalık bir eski zaman konağında geçer. Yazar, dışarıdan son derece ahlaklı görünen ilişkilerin arkasındaki gerçeği, kapalı kapılar arkasında yaşanan ikinci hayatları kendine has bir üslupla ele alır. Bastırılmış cinsel yaşamın birey ve toplum üzerindeki yıkıcı etkileri bazen mizahi bazen de trajik bir dille anlatılır.
Hüseyin Rahmi bu romanında, toplumun ve insanın üzerindeki sözüm ona ahlaki değerlerle bezeli yaşamın cilasını sıyırdığımızda ortaya çıkan sahtekârlığı tüm çıplaklığıyla gözlerimizin önüne serer.
 

Cehennemlik (Cep Boy) (2 Cilt) (Tam Metin) isimli 461 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından yazılmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 17.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Abdullah'ın Ablası pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Abdullah'ın Ablası indir, Abdullah'ın Ablası oku ve Abdullah'ın Ablası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cehennemlik (Cep Boy) (2 Cilt) (Tam Metin) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.