Cangüncem pdf – Yandex indir

tarafından
14
Cangüncem pdf – Yandex indir

“Cangüncem, küçük İskender’in 17 Şubat 1975’te yazmaya başladığını belirttiği, 1984 Şubat ayından 1993 sonuna kadar yirmi defterde doğaçlama tuttuğu aforizmalar, şiirseller, değinmeler ve bazıları karalamalar diyebileceğimiz notlardan seçerek bir araya getirdiği 648 günceden oluşuyor.
 
Enis Batur’a göre ‘sarsıcı’, ‘tanıklıklar’ içeren Cangüncem’de ‘Bir tür doğaçlama kendiliğinden yazı ile içini döküyor küçük İskender: Yapısına, özelliklerine, huyuna eldiven gibi uyan bir üslup ve teknik ile. (…) Dünyasını karşılayan bir dil’ ile. İskender’in dili bıçkın, küfürlü, ironik ve eleştireldir. Anarşizan ruhu, onun şiddet dilinde de yansımalarını bulur. ‘Hırçınlıktır kimliğimiz,’ der. Şiirlerinde ve düzyazı metinlerinde olduğu gibi güncelerinde de toplumdaki ve özellikle altkültürdeki anarşi, cinsellik, şiddet eğiliminin yansımaları görülür.”
Gonca Özmen
 
#isyan #altkültür #anarşi #cinsellik #şiddet #günce #şiir #ironi #doğaçlama #kimlik
 

Cangüncem isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Küçük İskender tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 01.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri indir, Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri oku ve Babama Anlattığım Bürokrasi ve Bankacılık Hikayeleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cangüncem pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.