Canavar (Ciltli) pdf – Yandex indir

Canavar (Ciltli) pdf – Yandex indir

1898 yılında yayımlanan Canavar, Stephen Crane’in en bilinen novellalarından biridir. New York yakınlarında yer alan Whilomville adlı kurgusal bir kasabada; önyargıların, korkunun ve tecridin gölgesinde geçen bu hikâyede, beyaz ırktan bir çocuğu kurtarmak uğruna yangının ortasına dalarak feci şekilde yanan siyahi bir gencin toplumdan nasıl dışlandığına şahit oluruz. Köleliğin kaldırılmasıyla birlikte siyahilere duyulan nefretin ayyuka çıkması yetmezmiş gibi, siyahi yardımcı Henry Johnson’ın da korkulan bir “canavara” dönüşmesiyle karakterler arasındaki bütün ilişkiler değişir. Görünen o ki bir insanın yüzünü kaybetmesi, toplumda ona atfedilen rolü de kaybederek tanınmaz hale gelmesi demektir. Yazar ise asıl canavarın Henry mi, yoksa kendinden olmayanı nefretle dışlayan toplum mu olduğuna karar vermeyi okuruna bırakır.
 

Canavar (Ciltli) isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Stephen Crane tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 08.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Grisis I / Yaşlanmayanlar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Grisis I / Yaşlanmayanlar indir, Grisis I / Yaşlanmayanlar oku ve Grisis I / Yaşlanmayanlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Canavar (Ciltli) pdf – Yandex indir - PDF indir