Çanakkale Savaşında Türklerle Savaşan Yahudi Birliği pdf – Yandex indir

tarafından
6
Çanakkale Savaşında Türklerle Savaşan Yahudi Birliği pdf – Yandex indir

Albay Patterson 750 nakliye katırı ile yaklaşık 500 kişilik bir birlik seçmekle görevlendirilmişti. Emirler kısmen İbranice kısmen de İngilizce olarak verilmişti. Askerler, Süveyş Kanalı savaşı sırasında Türklerden ele geçirilen tüfeklerle silahlandırılmıştı. Nisan 1915’te Patterson’ın Siyon Katır Birliği adını verdiği Yahudi Katır Birliği, 562 Yahudi asker, 5 İngiliz subay, 8 Yahudi subay ve 750 katırla Mısır’dan Gelibolu’ya doğru yola çıktı. Gelibolu’ya ağır çatışmaların ortasında vardılar. 29. Tümeni destekleyen grup Çanakkale’ye çıkarma yaptı. Siyon Katır Birliği yarımadadaki nakliye birliği olduğundan, ağır ateş altında ön hatlara su, mühimmat, yiyecek ve diğer malzemelerin taşınmasında görev almış, bazen de çatışmalara ön safta katılmıştır.
Türk ordusuyla savaşan Siyon Katır Birliği’nin öyküsü, bu kitapta daha da detaylı bir şekilde ele alınıyor. 1915 yılında yaşanan bu önemli olayın perde arkasını keşfetmek ve Siyon Katır Birliği’nin Türk ordusunu yenmek için nasıl çabaladığını daha yakından anlamak için bu kitabı kaçırmayın.
 

Çanakkale Savaşında Türklerle Savaşan Yahudi Birliği isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; John Henry Patterson tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 04.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Çanakkale Savaşında Türklerle Savaşan Yahudi Birliği pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.