Çanakkale Muharebeleri Anlatım ve Değerlendirme pdf – Yandex indir

tarafından
7
Çanakkale Muharebeleri  Anlatım ve Değerlendirme pdf – Yandex indir

Çanakkale Savaşı’nın stratejik, operasyonel ve taktik planlamaları hangi düşüncelerle yapıldı, nasıl uygulandı? İtilaf tarafı ve Türk tarafı savaşa nasıl hazırlandı, elindeki kuvveti nasıl kullandı, olanakları arasındaki orantısızlık, elde ettikleri sonuçlara nasıl yansıdı? Tek tek muharebelerde hangi dikkate değer olaylar yaşandı? Hayatını Çanakkale Savaşı’nın muharebe coğrafyasını adım adım incelemeye ve komutanından erine dek savaşa katılmış askerlerimizi isim isim araştırmaya adayan Şahin Aldoğan, yarım asırdır sürdürdüğü çalışmalardan süzdüğü değerlendirmeleri okurla paylaşıyor. Her bir çarpışmanın özetlenip İtilaf tarafı ve Türk tarafı olarak ayrı ayrı ve ayrıntısıyla değerlendirdiği kitapta, kafalarda soru işareti olarak kalmaya devam edenler dahil, birçok olaya ilişkin bilgi ve tecrübe dolu yorumlar okurla buluşuyor. Başta Mustafa Kemal olmak üzere kişisel inisiyatifleriyle yurt savunmasını kahramanlık düzeyine çıkararak bu zaferi bize armağan edenlerin anıları onurlandırılıyor.
Bu kitabın okuru, Türk yayıncılığı açısından yeni bir uygulamadan yararlanacak: İlgili sayfadaki karekodu okutup muharebelere dair harita ve krokilerin renkli ve istediği ölçüde büyütebileceği versiyonuna ulaşarak kırk beş görseli yakından inceleyebilecek.
 

Çanakkale Muharebeleri
Anlatım ve Değerlendirme isimli 520 sayfadan oluşan kitap ; Şahin Aldoğan tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 13.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul'un Sokak Köpekleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İstanbul'un Sokak Köpekleri indir, İstanbul'un Sokak Köpekleri oku ve İstanbul'un Sokak Köpekleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çanakkale Muharebeleri Anlatım ve Değerlendirme pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.