Çanakkale Efsanesi Boğazlara Saldırı ve Kara Savaşları pdf – Yandex indir

tarafından
13
Çanakkale Efsanesi  Boğazlara Saldırı ve Kara Savaşları pdf – Yandex indir

“Çanakkale Efsanesi”ni okurken yine karış karış gezdiğim o topraklardaymışım gibi geldi bana. Kitabın önsözünde yazar “Çanakkale bir savaş değil, bir destan. Ve bu destanı kaleme alıyor olmak tarif edilemez bir duygu” diyor. Doğrudur. Öyle bir destan ki, ne Hintlilerin Ramayana’sı, ne Finlilerin Kalevala’sı, şehit kanlarıyla yazılmış bir destandır Çanakkale savaşları.
Tarihi değiştiren, kurtuluş savaşına kan veren, Edirne’den Hakkari’ye, Artvin’den Muğla’ya her yöreden milli mücadeleye can veren destandır Çanakkale savaşları.
Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle bir çalışmayı hem cumhuriyetimizi ikinci yüzyılına taşıyacak genç nesillere sunması hem de Çanakkale şehitlerine olan saygı ve minnet duygularımızın ifadesi olarak kaleme alması nedeniyle yazarı kutluyorum.
Özenle ve büyük emek verilerek hazırlanmış kroki ve haritalarıyla, savaşa katılanların biyografileriyle, önemli hatıratlarıyla, faydalanılan yerli ve yabancı kaynaklarıyla kolay anlaşılabilir, herkesin okuması gereken bir kitap sunan yazarı gönülden kutluyor, bu önemli çalışmanın geniş bir okuyucu kitlesine ulaşacağını umuyorum.
Dünyaya “Çanakkale geçilmez” dedirten şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.
Ruhları şad, mekanları cennet olsun.
Emekli Koramiral Atilla Kezek
 
 

Çanakkale Efsanesi Boğazlara Saldırı ve Kara Savaşları isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; M. Nevra Ölçer tarafından yazılmış ve ASİ KİTAP yayınevinin 13.03.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Dram Kırk Kelam Doğu Türkistan pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bir Dram Kırk Kelam Doğu Türkistan indir, Bir Dram Kırk Kelam Doğu Türkistan oku ve Bir Dram Kırk Kelam Doğu Türkistan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çanakkale Efsanesi Boğazlara Saldırı ve Kara Savaşları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.