Büyük İskender pdf – Yandex indir

Büyük İskender pdf – Yandex indir

Büyük İskender merhametli veya zalim, sağduyulu ya da fevri olabilirdi; ancak hepsinden öte, baş edilemeyecek kadar rekabetçi bir lider, kaybetmeye tahammülü olmayan bir fatihti.
Nitekim kaybettiği zamanlar sayılıdır.
 
Makedonya kraliyet ailesinin prensi olarak dünyaya gelen İskender, çağın en büyük filozofu Aristoteles’ten eğitim aldı. Ordusunun başına geçtiğinde, tüm dünyanın korkulu rüyası Pers İmparatorluğu’na karşı savaş başlattı. Persleri mağlup ettikten sonra sınırlarını Mısır’ın çöllerinden Hindistan’ın düzlüklerine kadar genişletti.
 
Tarihin en unutulmaz figürlerinden biri olan Büyük İskender’in meşhur komutanlık yetenekleri, strateji ve taktik geliştirmek için Hannibal’dan Napolyon’a kadar ve daha pek çok lider tarafından iki bin yıldır mercek altına alınmıştır. Özellikle İskender’in karakterine ve kişisel yönüne ışık tutan bu yetkin biyografik eserde Philip Freeman, onun insanı hayrette bırakan başarılarına ve dinamik mizacına odaklanmaktadır.
 

Büyük İskender isimli 432 sayfadan oluşan kitap ; Philip Freeman tarafından yazılmış ve KANES YAYINLARI yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan 1'nci Komando Taburu 1974 Kıbrıs Beşparmak Dağları'nda Yarma Harekatı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde 1'nci Komando Taburu 1974 Kıbrıs Beşparmak Dağları'nda Yarma Harekatı indir, 1'nci Komando Taburu 1974 Kıbrıs Beşparmak Dağları'nda Yarma Harekatı oku ve 1'nci Komando Taburu 1974 Kıbrıs Beşparmak Dağları'nda Yarma Harekatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Büyük İskender pdf – Yandex indir - PDF indir