Büyü Kitabı pdf – Yandex indir

tarafından
10
Büyü Kitabı pdf – Yandex indir

Vazgeçilmez “Baedecker, “Bliothèque de l’Arsenal”a yalnızca üç ya da dört satırlık bir uyarı veriyor ancak Paris’e gelen çok az İngiliz veya Amerikalı ziyaretçi, adını, durumunu ve içeriğini hemen hemen herkes biliyor olsa da, en azından “Bibliothèque Nationale” ve “Bibliothèque Mazarin”I görerek.
Şimdiki adıyla bu “Arsenal Kütüphanesi”, Antoine René Voyer D’Argenson, Marquis de Paulny tarafından özel bir koleksiyon olarak kuruldu; ve ilk kez Fransa Cumhuriyeti’nin beşinci yılında (yani 28 Nisan 1797’de) veya sadece bir asır önce 9. Floréal’de halka açıldı. Bu Marquis de Paulny, 1722 yılında doğdu, 1787’de öldü ve sırasıyla Savaş Bakanı ve İsviçre, Polonya ve Venedik Cumhuriyeti Büyükelçisi oldu. Daha sonraki yıllarını, bilinen en zengin özel koleksiyonlardan biri olduğu söylenen bu Kütüphanenin oluşumuna adadı. 1787’de Kont D’Artois tarafından satın alındı ve bugün Devlete ait. Seine Nehri’nin sağ kıyısında, Rue de Sully’de, nehrin yanında, Place de la Bastille’den çok uzakta değildir ve “Bibliothèque de l’Arsenal” olarak bilinir. Yuvarlak sayılarda şu anda 700.000 basılı kitaba ve birçoğu kayda değer olan yaklaşık 8000 el yazmasına sahip.
 

Büyü Kitabı isimli 235 sayfadan oluşan kitap ; Abramelin tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 27.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Büyü Kitabı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.