Bütün Şiirleri (2022-1977) pdf – Yandex indir

tarafından
5
Bütün Şiirleri (2022-1977) pdf – Yandex indir

Yalın, sindire sindire duyguların daha kalıcı olduğunu gösteren, aşkı yeniden algılamamıza çağıran şiirler toplamı.
Doğan Hızlan (Hürriyet)
 
Fişekçi’nin şiiri sonsuzcasına akan duru bir ırmak: Homeros şiirinin duruluğu ve bilgeliğinden, Dante şiirinin etik ciddiliğinden, Shakespeare şiirinin evrensel ilgisinden beslenmiş bir şiir.  
 Kemal Atakay (Varlık)
 
Fişekçi’nin kendisi de, bunları yazan ben de, okuyan sizler de bir gün kim bilir nerede olduğumuzda, şiirlerinin bazıları, iyi yapılmış mobilyalar gibi hâlâ hayatın içinde işlevlerini sürdürüyor olacak.    
Şavkar Altınel (Cumhuriyet Kitap)
 
Fişekçi’nin şiiri, Türk şiirinin en mutlu şiir-kişisinin şiiridir. İyiliğin, güzelliğin, sevginin şairidir.  
Yücel Kayıran (Hürriyet Kitap)
 
Turgay’ı ilk şiirlerinden buyana izlerim. Evrensel insan duyarlığını yakalamış bir şairdir o. Turgay’ın şiirinde her zaman bir dünya yargıcını sezinlemişimdir. En arınmış dizelerinde bile faşizmi yargılayan bir yargıcın dingin öfkesini algılarım.    
Vecihi Timuroğlu (Cumhuriyet Kitap)
 
Fişekçi’yi keşfedin. Bir düzlükte, başınıza çiçeklerden bir taç, ensenize defnelerden bir koku buhranı, yüreklerinize al al pençeleşecek bir insancıllık destanı takıştırmak için.    
Hüseyin Peker (Cumhuriyet Kitap)
 

Bütün Şiirleri (2022-1977) isimli 356 sayfadan oluşan kitap ; Turgay Fişekçi tarafından yazılmış ve SÖZCÜKLER yayınevinin 10.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Son pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Son indir, Son oku ve Son pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bütün Şiirleri (2022-1977) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.