Buradayım Çünkü İyiyim pdf – Yandex indir

Buradayım Çünkü İyiyim pdf – Yandex indir

Erkeklerin arasında tek başına:
Bir kadın kalp cerrahının mücadelesi
 
 
ALMAN TIP ÖDÜLÜ – YILIN KADIN DOKTORU, 2019
 
“Buradayım çünkü iyiyim! Adım Dilek Gürsoy. Kalp cerrahıyım ve Avrupa’da komple yapay kalp nakli yapan ilk kadınım.”
 
Kadın doktorların çok azı tıp alanında yönetici pozisyonuna gelebiliyor. Gözünü en tepeye dikmiş bu kadınlardan biri de Dr. Dilek Gürsoy. Dilek Gürsoy misafir işçiler olan, okuma bilmeyen bir anne ve fabrika işçisi bir babanın kızı olarak Almanya’da dünyaya geldi. Küçük yaştan itibaren doktor olmayı hayal etmeye başladı ve önüne çıkan her fırsata dört elle sarıldı. Bugün ise Almanya’da 2019 Yılının Kadın Doktoru. Almanya’da ve yurt dışında kalp ve yapay kalp nakli alanında çalışan başarılı cerrah, yönetici pozisyonunda kadınların oranının sadece yüzde beş olduğu, tamamen erkek bölgesi sayılan kalp ve yapay kalp cerrahisinde başarıya ulaşabilmek için nelere göğüs germesi gerektiğini şaşırtan bilgilerle ve samimi bir üslupla anlatıyor.
 
Dilek Gürsoy aynı zamanda hastanedeki günlük yaşantısında nasıl kadınlara karşı cam duvarla karşılaştığını ve erkeklerin birbirini kolladığı bu erkek egemen dünyada mesleki beceri ya da özgüvenin bile yeterli olmayabildiğini gözler önüne seriyor.
 
 
 “İnsanların kalbine dokunmak Doktor Dilek Gürsoy için sadece bir deyimden ibaret değil.”
ÄrzteZeitung
 
“Dayanışma, sevgi, aile bağları ve güçlü kadınlarla ilgili bir hayat öyküsü.”
RP Online
 
“Dilek Gürsoy cerrahlığın neden hâlâ erkeklerin egemenliğinde olduğunu ve bunu değiştirmek için neler yaptığını anlatıyor.”
NDR, DAS!
 
“Güçlü ve çarpıcı bir hikâye!”
RBB, ZIBB
 
 

Buradayım Çünkü İyiyim isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Dilek Gürsoy tarafından yazılmış ve PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 08.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tayyareci Babamın Hikayesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tayyareci Babamın Hikayesi indir, Tayyareci Babamın Hikayesi oku ve Tayyareci Babamın Hikayesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Buradayım Çünkü İyiyim pdf – Yandex indir - PDF indir