Buda’nın Öğütleri pdf – Yandex indir

tarafından
6
Buda’nın Öğütleri pdf – Yandex indir

Asya’nın en etkili dini öğretmeni Buda, kendini hem coğrafi olarak İndus’tan Himalayalar’a kadar uzanan bir alanda hem de insanların kalbinde derin bir yerde bulmuştur. Bu öğretinin genişleyen etkisi, Seylan’dan Çin’e kadar yayılmış, birçok kalpte dini bir aydınlanma yaratmıştır. Buda’nın öğretisi, Konfüçyüs’ün pratiklikle bezeli dini anlayışından radikal bir şekilde ayrılırken, Hıristiyanlıkla pek çok benzerlik gösterir. Bir yandan mistisizm ve çilecilik, diğer yandan kişisel davranış kuralları ve bir yaratıcıya duyulan yoğun aşk… Tüm bunlar Buda’nın öğretisinin temel direkleridir. Ancak bu öğretinin sadece içeriği değil, kurucusunun hikâyesi de büyüleyicidir. Arnold’un “Asya’nın Işığı” adlı eseri, Gautama’nın hayatını ve öğretilerini romantik bir şekilde yansıtarak Anglosakson dünyasıyla buluşturmuştur.
 
            11Asvaghosha, Budizmin önde gelen isimlerinden biri olarak, Buda’nın hayatını destanlaştıran bu eserin arkasındaki beyin olarak bilinir. İlk yüzyılda yazdığı bu eşsiz eser, daha sonra farklı dillere çevrildi, ancak özündeki şiirsel güzellik hiç kaybolmadı. Bu metinde, Yasodhara’nın acısından Buda’nın aydınlanmasına kadar uzanan derin bir hikâye bulacaksınız. Buda’nın hayat hikâyesi, sadece bir öğreti ya da felsefe değil, aynı zamanda bir insanın içsel aydınlanma yolculuğunu da ortaya koyuyor. Bu eserde, insanoğlunun içsel arayışının ve ruhsal uyanışının etkileyici bir portresini bulacaksınız. Buda, hem düşünsel bir lider, hem de ruhsal bir rehber olarak karşınıza çıkıyor. Bu kitapla, onun yolculuğuna tanıklık edecek ve belki de kendi içsel yolculuğunuzu başlatacaksınız.
 

Buda’nın Öğütleri isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Aşvaghosha tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 04.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Buda’nın Öğütleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.